Menu

Marcin Kwiecień

M.IV / O mnie

Grafik komputerowy. Operator DTP. Monter powierzchni reklamowych. Magister inżynier. Mąż. Ojciec. Rocznik 1980. Tak w wielkim skrócie można opisać moją skromną osobę, a teraz może bardziej szczegółowo :)

W latach 1995-2000 uczęszczałem do klasy o profilu komputerowym w Technikum Elektronicznym w Chełmie. To właśnie wtedy odkryłem mroczny, ale fascynujący świat znaczników HTML. Uwieńczeniem szkoły średniej była praca dyplomowa: „Zestaw programów dydaktycznych – Visual Basic”, którą dodatkowo stworzyłem oczywiście jako stronę internetową.

Kolejne lata 2000-2006 to dla mnie czas intensywnego pogłębiania wiedzy i poszerzania horyzontów na Politechnice Częstochowskiej na kierunku: Elektrotechnika o specjalności: Informatyka z elementami ekonomii. Na temat pracy magisterskiej wybrałem sobie: „Programowanie sklepu internetowego”.
Większe miasto = większe możliwości – to w Częstochowie rozpoczęła się moja przygoda z pracą freelancera.

Rok 2009 przyniósł ogromną zmianę w moim zawodowym życiu. Szalony los rzucił mnie do Skierniewic, gdzie udało mi się swoje dotychczasowe hobby zmienić po raz pierwszy w stałą pracę. W Studio Reklamy "Polonika" spędziłem niespełna 2 lata, zdobywając ogromne, jak na początek doświadczenie na stanowisku grafika komputerowego.


Pod koniec 2012 roku postanowiłem spróbować własnych sił prowadząc własną jednoosobową działalność gospodarczą – agencję reklamową STUDIOgrafa.


Chcąc zdobyć kolejne cenne doświadczenie w 2014 roku zostałem Reklamaniakiem – etatowym grafikiem w kolejnej agencji reklamowej/drukarni. Dzięki pracy przy ploterach firmy Mutoh i Roland mogłem spojrzeć na branżę reklamową z kolejnej perspektywy – operatora DTP.


W połowie 2015 roku dostałem szansę dołączenia do drużyny jednej z największych i najstarszych firm reklamowych w Skierniewicach – Enter: Biuro Reklama Komputery. Z okazji oczywiście skorzystałem i korzystam do dnia dzisiejszego, szlifując swoje umiejętności i podejmując nowe wyzwania.


Obecnie aktywnie uczestniczę w całym procesie tworzenia szeroko pojętej reklamy – od projektu przez druk i obróbkę materiałów reklamowych po ich montaż lub aplikację.
Generalnie pracę twórczą opieram na rodzinie programów Adobe, sporadycznie posiłkując się Corelem, czy Swishmax’em.

Cyfra, offset, solwent… Wizytówki, ulotki, banery, szyldy, billboardy, auta, logotypy, strony internetowe… CMYK, RGB… HTML, CSS, Java Script… W czym mogę pomóc? :)